LINEÁRNÍ PLNICÍ STROJE

  • Robustní konstrukce strojů
  • Vysoká přesnost plnění
  • Optimální poměr cena-výkon
  • Minimální čas na přestavbu formátu,
  • Přestavba formátu bez výměnných dílů a bez použití nástrojů
  • Použití špičkových komponent (pneumatika SMC, řídící systémy Siemens, Průtokoměry Endress Hauser, váhy Sartorius,)
  • Použití špičkových materiálů v souladu s požadavky GMP a FDA 

Plnící stroje s pístovými pumpami PUMPTECH F, P

Lineární plnicí stroje s pístovými objemovými pumpami jsou určené především k plnění olejů, kosmetických a chemických přípravků.

Standardně jsou stroje osazeny pumpami o objemu 1 nebo 5 litrů. Pro plnění větších objemů je možno nastavit vícenásobnou dávku.

Výkon stroje je určen počtem plnicích míst, přičemž standardně jsou dodávány stroje se dvěma až dvanácti plnicími pozicemi pro výkony od 1000 do 5000 lahví za hodinu.

Stroje jsou dodávány ve verzi F pro plnění kapalin a P pro plnění látek typu pasta.

Pístové plnicí stroje jsou dodávány též v provedení do prostředí s nebezpečím výbuchu. Tyto stroje jsou vhodné pro plnění rozpouštědel, ředidel, barev a kapalin s vysokým obsahem alkoholu.

Plnící stroje s rotačními čerpadly ROTECH Z, L

Lineární plnicí stroje s rotačními zubovými čerpadly (Z) jsou určeny především pro plnění olejů, kosmetických a farmaceutických produktů, především mastí a krémů.

Lineární plnicí stroje s Lobe čerpadly (L) jsou určeny pro plnění potravinářských produktů. Stroje osazené Lobe pumpami jsou velmi dobře čistitelné pomocí CIP systému a proto mohou být použity v hygienicky  náročných provozech, jako jsou výrobny kečupu a majonézy, ovocných koncentrátů bez použití konzervačních látek, v mlékárenském průmyslu apod.    

Výkon strojů s rotačními čerpadly se pohybuje u jednořadých strojů od 1000 do 5000 lahví za hodinu a u dvouřadých strojů až do 10000 lahví za hodinu.

Stroje s Lobe pumpami řady XL jsou vhodné i pro plnění velkých objemů (20 a 30 litrové kanystry). 

Plnicí stroje na bázi průtokoměrů MESSTECH MASS, MAG

Lineární plnící stroje na bázi průtokoměrů se používají ve všech oborech, kde je třeba dosáhnout vysoké přesnosti plnění a současně je požadována velmi dobrá čistitelnost stroje. Jedná se opět o potravinářství, farmaceutický a kosmetický průmysl. Stroje na bázi průtokoměrů jsou velmi dobře čistitelné pomocí technologií CIP/SIP.

Rozsah výkonu jednořadých strojů je 1000-5000 lahví za hodinu, u dvouřadých až 10000 lahví za hodinu.

Pro potřeby chemických provozů, kde jsou plněny vysoce korozivní látky, jsou vyráběny speciální stroje v plastovém provedení a osazené chemicky odolnými magnetickými průtokoměry. 

Video Video >

Váhové plnicí stroje WETECH

Lineární váhové plnicí stroje jsou určeny především pro použití v provozech, kde je požadováno přesné sledování plnicího procesu a archivace naměřených dat pro další zpracování. Jedná se především o farmaceutické a potravinářské provozy. Plnění na váhu umožňuje také eliminovat vliv teploty, při jejíž změně dochází u některých produktů ke značné změně objemu, např. u oleje.

Sortiment váhových plnicích strojů zahrnuje i stroje pro plnění velkých objemů (10-30 l)a dále stroje pro plnění sudů a IBC kontejnerů stojících na paletě.

Video Video >